Náš příběh

Kdy vznikla naše firma? Jak nás vlastně napadlo založit firmu na výrobu dětského oblečení? A proč zrovna název Hippokids?

Je to mnoho zvídavých otázek, které nám Vy, naši zákazníci stále pokládáte, tak jsme se vám rozhodli převyprávět náš příběh od začátku.

Měl by to být přirozený a postupný vývoj událostí, náhod a okolností a o tom náš příběh je.

Takže pěkně od začátku...

NÁŠ PŘÍBĚH

Jak to všechno začalo

Je to můj příběh, kdy jsem jako náctiletá slečna chtěla vynikat mezi ostatními, odlišit se a být něčím výjimečná, oblékat se jinak.

ODĚVY...
tudy cesta nevede...

V době před rokem 1989 to bylo však velmi těžké. Museli jste se smířit s tím, že se obléknete v obchodě, který nesl honosný název „Oděvy“ a tudy pro mě cesta prostě nevedla.

ale ve vedlejším pokoji...

Netrvalo dlouho a svou cestu jsem našla. Cesta vedla do pokoje, kde se v rohu krčil nevyužitý šicí stroj. Nevím, jak je to možné, ale šití mi šlo prostě samo. Tak jsem pořád stříhala a šila, stříhala a šila. V partiovce se daly pořídit za pár korun na tu dobu celkem slušné látky. Dokonce i látka na šaty na maturitní ples!

1989 - maturitní ples
první šaty z vlastní dílny!

Rok 1989, maturitní ples. Perfektně vypracovaný střih z Burdy a stříbrný brokát z partiovky. Ty šaty se mi prostě povedly! Trochu mě štvaly spolužačky, které se začaly opičit, ale zároveň mi dělalo dobře, že neměly žádné své nápady a kopírovaly ty mé.

Povedly se mi i svatební šaty

Stejně tak jako šaty na maturitní ples se mi povedly i mé svatební šaty.

1991 - dcera Nicolka
- první zákazník

Přibyl další tvoreček, má prvorozená dcera Nicolka. Bylo více než jasné, že šicí stroj bude vytížen o mnoho více než doposud. Byla do mých modelů oblečená od hlavy až k patě. Nejsem si jistá, zda se jí oblečky ode mě líbily, ale u ostatních maminek měly veliký úspěch.

Kromě botiček, které jsem neuměla ušít, měla ušité naprosto vše. Chválu na věcičky jsem slyšela ze všech stran.

1994
Jak vzniklo logo?
Leží mi přímo před očima...

No a v roce 1994 mi končí mateřská dovolená a co dál?

A tady to vlastně skutečně všechno začalo. Po revoluci začala éra soukromého podnikání, tak proč to nezkusit? Moje věci se všem líbí, proč si tedy neotevřít vlastní obchod? Obchod s dětským oblečením, který tolik v našem městě chyběl. Nápad by byl, teď ještě vymyslet název obchodu a zdá se, že to bude velký oříšek. Nemohu ale jen pracovat, mám malou dcerku, musím si s ní pohrát, a tak sedíme spolu v jejím dětském pokoji na novém koberci plném zvířátek a povídáme si o nich. Hroch, roztomilý růžový hroch dominuje všem ostatním zvířátkům a je to, mám logo i název, růžový hrošík Hippokids.

První obchod

Obchod je plný zboží, mého i od jiných dodavatelů, nebylo možné pokrýt veškerou poptávku jen mou výrobou. Šiji ráno, než jdu do obchodu, šiji v práci při každé volné chvilce, šiji o polední pauze, šiji po práci i večer, vlastně pořád. Obchodní zástupci si všimli na obchodě mého zboží a mají zájem odebírat.

Obchod je plný zboží, mého i od jiných dodavatelů

Znamená to, že oblečky z královského města Kutné Hory budou oblékat princezny a princové v celé naší krásné zemi.

1997 - druhá dcera Natálka, první módní přehlídka

Rok 1997. Narodila se mi druhá dcera Natálka. Ufff, ten stroj takový nápor už asi nevydrží.

Mám krásné dcerky a přichází první módní přehlídky s věcičkami z obchodu Hippo. Natálka je na přehlídkovém mole kutnohorského divadla ještě v plenkách.

Šijeme v kuchyni, všude látky, nitě, stroje...

V obchodě nastupuje prodavačka, přijímám švadlenu a šijeme u mě doma v kuchyni. Všude látky, střihy, nitě, stroje, situace začíná být neúnosná. Do toho přibývá nový vyšívací stroj, můj největší oblíbenec ze všech strojů. Kam s ním, doma už není místo??

2000 - stěhujeme se do úžasné šicí dílny

Je tu rok 2000, nové tisíciletí a my se stěhujeme do úžasné šicí dílny. Splněný sen. Šijeme pro konkrétní velkoobchod a pořád je to málo, stále nestíháme, poptávka převyšuje nabídku.

Po čase se dozvídám, že velkoobchod zboží předražuje, přesto se stále prodává. Nabízí se tedy myšlenka prodávat zboží sama.

2005 - Vyjíždím na svou první trasu

Rok 2005, nakládám auto mými výrobky a vyjíždím na svoji první trasu po kamenných obchodech v naší republice. Obrovská nervozita, napětí a obava, zda bude na obchodech o zboží zájem. Obavy, jak se ukázalo, byly zbytečné. Nadšení střídá další vlna obrovské poptávky, kterou nestíhám pokrýt. Je jasné, že takhle už to dál nejde, zákazníci se těší na nové výrobky a nedostává se na ně.

Polodupačky z roku 2007

Polodupačky, půldupačky, kojenecké tepláčky, rostoucí kalhotky… každý je nazývá jinak, ale jsou to ony. Našla jsem díru na trhu?? Nejspíš ano, neuvěřitelně rychle si totiž získávají na oblibě u maminek a stávají se nejprodávanějším výrobkem. Jejich kouzlo je v ohrnovacích nápletech na nožičkách, které se dají přizpůsobit momentální velikosti. Ohrnujete a ohrnujete a polodupačky stále nejsou malé. Jaké bonus ohrnovací náplet i v pase, žádná guma, která tlačí, škrtí, nebo škrábe. A jestli jsme první ušili v roce 1997? Kdo ví…

Rozjíždíme e-shop

Přijímám další šikovné švadlenky, už není ani čas objíždět zákazníky, tuto práci přenechávám naší úžasné obchodní zástupkyni. Zkoušíme rozjíždět e-shop a umožnit našim zákazníkům, aby si mohli zboží pro své obchody předobjednat.

Více obchodů, větší poptávka

Situace se stále opakuje, více obchodů, větší poptávka a zase nestíháme.

2010
Stěhujeme se do většího

Rok 2010 a začíná nová éra. Prostornější dílna, fungující e-shop, nová firemní dodávka pro rozvoz našich výrobků do maloobchodních sítí. Nové možnosti, nové materiály, nové technologie.

2012
Výroba nabírá obrátky

Nadšení z obrovského prostoru brzy opadá. Regály, stoly, poličky, vlastně všechna odkládací místa jsou plná látek, nastříhaných věcí, rozešitých věcí.

2013
Rozšiřujeme se o další patro

Výrobky už chtějí mít svůj sklad, tak se rozrůstáme do dalšího patra. Jsme tedy o level výše.

Až na druhý konec

Role látek rozvinutých přes celý stůl, to je naše denní rutina. Již dávno neobjednáváme látky po pár metrech, nejsou to ani desítky metrů, jsou to stovky metrů, které se dají přepočítat i na zpracované kilometry. Stejně jako nitě, cívky všech možných barev mizí jedna za druhou.

Nežijeme jen šitím...
home office

Přes den žijeme šitím, po večerech nás straší administrativa. Tabulky, vzorečky, účty, objednávky…ať už je opět ráno a hurá do provozu, tam to žije.

2017 HIPPOKIDS
je tu pro Vás

Rok 2017 a je jasné, že to nejsou jen mé zásluhy. Na úspěchu se podílí celá naše firma, firma Hippokids, která je tu pro Vás. Firma, která ušla od svého zrodu obrovský kus cesty, ujela spoustu kilometrů, aby dovezla do obchodů tolik očekávané nové výrobky, předala dopravcům spousty balíčky, udělala radost spokojeným zákazníkům…bez Vás bychom tu však nebyli, takže zásluhy patří samozřejmě i Vám, našim zákazníkům, kteří věří v naše výrobky a pomáhají nám růst.

A naše další plány...

Bez plánování se již neobejdeme, vše musí mít svůj řád. Co tedy povýšit do třetího patra?

Pokračování příště …